Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Laminátový bazén a záruka: Pozor na pravidla

Zveřejněno 08.03.2017

Realizace laminátového bazénu vyžaduje určité finanční prostředky, proto vás určitě zajímá, jak je to se zárukou – na co všechno se vztahuje a kolik let. U nás je záruční doba na laminát deset let, na provedené práce a komponenty už méně. Abyste o záruku nepřišli a případná reklamace vám mohla být uznána, musíte dodržovat stanovené podmínky.

Pro uplatnění záruky musíte dodržovat několik pravidel...

Abyste záruku mohli v případě potřeby uplatnit, musíte dodržovat určité technické a provozní podmínky – používat vhodnou bazénovou chemii a držet se předepsaných hodnot pro bazénovou vodu. Ty stanovují maximální teplotu, koncentraci chloru a rozmezí pH.

Záruku lze uplatnit jen tehdy, udržujete-li vodu chladnější než 30 stupňů Celsia, koncentraci chloru maximálně 1 miligram na litr a rozmezí pH mezi 6,8 a 7,5. Je také nutné používat vhodné chemické prostředky.

Záruka na samotný bazén 10 let, na bublinky na stěnách 5 let

Záruka na nepropustnost a pevnost našeho bazénového tělesa je deset let. Nevztahuje se na mechanické poškození anebo vady, které vznikly v důsledku nedodržení správného montážního postupu – to pro případ, že byste si bazén sami instalovali. Jen poloviční záruka je na osmózu, vadu přezdívanou „bazénové puchýře“. Ta se projevuje vznikem boulí na vnitřní stěně bazénu, které časem mohou vést k odlupování svrchní vrstvy. Pak je tu ještě záruka na stálobarevnost povrchů, komponenty a příslušenství – ta je v délce dvou let.

pani v bazenu

Montážní práce lze reklamovat do 6 měsíců

Nejen na montážní práce, ale také na těsnost osazených komponentů je půlroční záruka. Pokud si všimnete, že například u světel nebo trysek uniká voda, stačí říct a my vám realizaci přijedeme zkontrolovat a opravit. Doporučujeme pravidelně kontrolovat bazén, jeho hladinu a okolí – kdykoliv objevíte únik vody, nic nedělejte a neprodleně nás kontaktujte. Na zasypané místo úniku se totiž nevztahuje záruka.

Záruky se není třeba bát, bazén je vyroben s ohledem na opravdu dlouhodobou životnost v řádu desítek let a suroviny pro výrobu jsou pravidelně testovány. Jen musíte dodržovat určitá pravidla. Stačí používat bazénovou chemii určenou pro bazény a hlídat její množství a teplotu vody – pak by s reklamací vad neměl být problém. Zajímá-li vás něco ohledně bazénů a (nejen) záruky, neváhejte nás kontaktovat.

chci vědět víc
 

zpět