Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Zastřešení: Ušetří peníze a zjednoduší údržbu

Zveřejněno 25.09.2017

Zastřešení je vybavení, které doporučujeme každému, kdo si pořizuje bazén. Jde o investici v řádech desetitisíců až (dvou) stovek tisíců, ale vyplatí se. Proč věříme, že je zastřešení skvělá volba? Podívejte se na naše argumenty.

1) Prodloužíte si koupací sezonu

Díky zastřešení voda lépe drží svou teplotu a vy se můžete koupat déle. A pokud máte vysoký typ zastřešení, získáváte další týdny k dobru! Jedině se zastřešením můžete svůj bazén využít na maximum.

2) Nebudete závislí na počasí

Při azuru zastřešení jednoduše odsunete a užíváte si sluníčka. A když je náhodou ošklivo, prostě ho necháte zavřené, případně ho odsunete jen zčásti. V zastřešeném bazénu se můžete koupat při jakémkoliv počasí.

zastřešený bazén

3) Nemusíte dávkovat tolik chemie

Zastřešený bazén má kvalitnější vodu a díky tomu stačí použít méně bazénové chemie k dosažení perfektní kvality bazénové vody.

4) Ušetříte za ohřev vody

Voda v zastřešeném bazénu je v průměru o jeden až dva stupně teplejší než v tom nezastřešeném. Možná se to nezdá tolik, ale při koupání dva stupně pocítíte.

5) Zjednodušíte si údržbu

Zastřešení zařídí, že se do bazénu nedostanou žádné nečistoty, prach, pyl anebo listí. Díky tomu máte o starost méně a nebudete potřebovat síťku na mechanické nečistoty.

6) Nemusíte se bát o děti ani mazlíčky

Že může být pád do bazénu pěkně nebezpečný, asi víte. Ale věděli jste, že pád do bazénu zakrytého plachtou je ještě mnohem nebezpečnější? Dítě, pes, ale i dospělý se do plachty zamotá, ta ho táhne ke dnu a může jít o život. Zastřešení lze naštěstí jednoduše zavřít (a zamknout), a tak se nemusíte o své ratolesti bát.

Už chápete, proč doporučujeme zastřešení? Bez něj zkrátka nemůžete bazén využívat naplno. Pokud vás zajímá, jaké typy zastřešení existují a které vybrat, přečtěte si náš článek. Anebo se obraťte přímo na nás – rádi vám poradíme.

chci vědět víc

zpět
Související články