Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Bazénový límec pro jednoduché řešení okolí

Zveřejněno 02.06.2015

Moderní bazény mají požadované technologie zabudované již z výroby v bazénové vaně, takže jejich osazení do terénu je rychlé a nenáročné.

Pojem koupání by se však neměl zužovat pouze na vlastní bazén, jeho nedílnou součást totiž tvoří i bazénové okolí. I na něm velkou měrou záleží, nakolik si odpočineme a budeme se cítit dobře. Límec, jímž jsou vybaveny zapuštěné laminátové bazény Balarepo, umožňuje rychle a jednoduše řešit kompletní plochu kolem bazénu – vybraný materiál stačí zasunout pod jeho hranu a dle zvoleného materiálu usadit do terénu. Protože je tento límec ze spodní strany vyztužen, je velmi odolný a lze po něm bez problémů chodit.

Image 2

Možností pro řešení bazénového okolí je celá řada. Ke klasice, k níž náleží dřevo, dřevěné rošty a dlažba, se přiřadily i nové materiály, jakými jsou například dřevoplast či kamínky zalité do pryskyřice. Límec bazénů Balarepo díky svojí konstrukci umožňuje všechny typy těchto materiálů podsunout pod hranu a vytvořit tak naprosto přirozený a elegantní přechod mezi bazénem a plochou, v níž je umístěn.

Image 3

Co se týká výběru materiálu pro řešení bazénového okolí, záleží pouze na vlastním vkusu a finančních možnostech. Při rozhodování by však měla hrát podstatnou roli odolnost materiálu, jeho mrazuvzdornost a především povrch, který sníží hrozbu uklouznutí na mokré ploše. Pokud je v plánu vybavit bazén posuvným zastřešením, je potřeba vybraný materiál instalovat na železobetonovou desku. Do ní pak stačí skrz dlažbu či jiný materiál přišroubovat koleje.

Image 4

zpět