Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Magazín Balarepo

Na těchto stránkách pro Vás uvádíme novinky, aktuality, řešíme témata související s provozem rodinného bazénu. Budeme se také věnovat technologickým zajímavostem a trendům v oboru. Sledujte proto tyto příspěvky pravidelněji ....

Průvodce výběrem nejlepšího tvaru bazénu
Zveřejněno 27.10.2017
Přemýšlíte-li o tvaru bazénu, mějte na paměti, že praktičtější jsou obdélníkové bazény – jdou totiž jednodušeji zastřešit než ty ve tvaru kapky. Ve finále jde ale stejně o vaše preference.
Jak správně zazimovat bazén
Zveřejněno 25.09.2017
Jakmile na podzim teplota vody klesne pod 10 stupňů Celsia, je čas začít se připravovat na zazimování bazénu. Možná jste slyšeli, že se má zazimovat, když je teplota venku okolo deseti patnácti stupňů, ale to je nepřesná rada – vždy jde o teplotu vody. A ta se pochopitelně liší v zastřešeném a nezastřešeném bazénu. Každopádně příprava bazénu na zimu obnáší několik kroků. Když se budete řídit naším návodem, budete hotovi raz dva a můžete bazén uložit k zimnímu spánku.
Zastřešení: Ušetří peníze a zjednoduší údržbu
Zveřejněno 25.09.2017
Zastřešení je vybavení, které doporučujeme každému, kdo si pořizuje bazén. Jde o investici v řádech desetitisíců až (dvou) stovek tisíců, ale vyplatí se. Proč věříme, že je zastřešení skvělá volba? Podívejte se na naše argumenty.
Vlastní bazén: Jaký materiál vybrat?
Zveřejněno 11.09.2017
Chcete vlastní bazén, a nevíte, jaký materiál je nejlepší? Každý má své pro a proti (dobře, některé materiály spíše proti), a abychom vám pomohli se zorientovat, pěkně jsme vám je sepsali. Do srovnání jsme vybrali ty nejčastěji používané materiály – plast, fólii, nerez, laminát a keramiku.
Doplňky k bazénu: Co se vyplatí a co už ne?
Zveřejněno 21.08.2017
Plánujete realizaci bazénu, pročítáte rozpočet a přemýšlíte, kterou položku nechat a kterou seškrtat. Optimalizovat rozpočet není legrace, s tím máme za šestadvacet let působení v oboru své zkušenosti. Dneska se podíváme na zoubek nejčastěji používaným doplňkům a zkusíme vám poradit, jestli je máte z rozpočtu vyškrtnout, anebo je tam ponechat. Vezmeme to popořadě od těch nejméně nákladných položek.
Filtrace bazénu: Jak na ni?
Zveřejněno 21.08.2017
Vodu v bazénu čistíme dvojím způsobem – nejdříve ji musíme přefiltrovat, tedy zbavit mechanických nečistot (pyl, prach, listí...), a poté z ní odstranit veškeré mikroorganismy pomocí dezinfekce. Nyní se zaměříme na ten první způsob neboli filtraci.
Stále hledáte ideální tvar bazénu? Prozkoumejte naše 3D modely!
Zveřejněno 02.08.2017
Jestli jste rozklikli tento článek, pak už jste se s velkou pravděpodobností rozhodli, že bazén chcete. A protože se nacházíte tady, pak asi ten laminátový. To je fajn, jenže teď přichází ono dilema – jaký konkrétní model?
Video: Jak na údržbu vody v bazénu
Zveřejněno 02.08.2017
Častá obava těch, kteří přemýšlí o vlastním bazénu, je složitost a časová náročnost údržby. Ve skutečnosti vám ale péče o bazén tolik času a energie nevezme. Ve videu se dozvíte, z čeho všeho se údržba bazénové vody skládá.
Okolí bazénu: Základem je vhodný bazénový límec
Zveřejněno 01.08.2017
Nechat si postavit bazén je jedna věc, ale abyste u něj mohli trávit chvíle s rodinou, relaxovat a užívat si, je třeba postarat se i o jeho okolí. Nejdůležitější je bazénový límec, pod který se jednoduše zasune okolní podlaha. A ta může být kamenná, dřevěná anebo třeba z umělého pískovce – záleží na vás a vašich preferencích.
Nevíte, jakou barvu bazénu vybrat? Udělejte si náš test!
Zveřejněno 27.07.2017
Vaše oblíbená barva toho o vás říká hodně – jestli jste extrovertní, introvertní, klidní, nebo vznětliví… A víte, jaká je ta vaše správná barva bazénu? Udělejte si náš test
Návod, jak vybrat vhodný bazén
Zveřejněno 20.07.2017
Výběr bazénu není jednoduchá záležitost, obzvlášť když jde o investici na příští desetiletí a trh nabízí tolik možností! Připravili jsme jakési zjednodušené shrnutí všech rozhodnutí, která výběr bazénu obnáší. A také rady, které by vám měly pomoci zvolit bazén přesně pro vás.
Kolik stojí stavba a provoz vlastního bazénu
Zveřejněno 30.06.2017
Vlastní bazén není levná záležitost. Nejde jen o počáteční investici za bazén, stavbu a komponenty, ale taky o náklady na provoz. A kolik to zhruba dělá? Pojďme se na to podívat.
Video: 5 investic, které se vyplatí
Zveřejněno 28.06.2017
Když už si chcete pořídit bazén, měli byste vědět, do čeho se (ne)vyplatí investovat. A v našem videu se to dozvíte.
Video: Na kolik vás vyjde vlastní bazén
Zveřejněno 20.06.2017
Kolik stojí bazén včetně technologie pro úpravu vody a doplňků jako je třeba protiproud? A na kolik vás vyjdou stavební práce, když se do nich pustíte sami, anebo když je svěříte firmě? To vše vám prozradíme ve videu.
Perličková koupel – luxus, který si můžete dovolit
Zveřejněno 15.06.2017
Relaxace v perličkách už dávno není jen výsadou lázní nebo wellness center. Perličkovou koupel si můžete dopřát i ve vlastním bazénu a nejde o žádný luxus pro nejbohatší. Perličky včetně vzduchového kompresoru vyjdou zhruba na patnáct tisíc. Jak tento doplněk výbavy funguje a k čemu je dobrý, se dozvíte na řádcích níže.
Video: 6 důvodů, proč zvolit laminátový bazén
Zveřejněno 26.05.2017
Proč je laminátový bazén skvělá volba? To se dozvíte ve videu.
Jak a za kolik lze v bazénu vyhřívat vodu
Zveřejněno 22.05.2017
Vyhřívání vody v bazénu už není nedostupný luxus pro nejbohatší, ale naopak ekonomické řešení. Ohřev vody totiž významně prodlouží koupací sezonu – a vy si tak můžete užít koupání o několik týdnů, až měsíců déle. Jaký ohřívat vodu co nejefektivněji?
Jak vybrat zastřešení bazénu
Zveřejněno 04.05.2017
Při realizaci bazénu určitě doporučujeme zastřešení, a to hned z několika důvodů – prodlužuje koupací sezonu a udržuje vodu výrazně teplejší, než kdybyste bazén měli bez něj. Navíc zjednodušuje údržbu, protože do vody nelétají venkovní nečistoty.
Výkop bazénu: Na co se připravit
Zveřejněno 24.03.2017
  Když si představíte výkop bazénu, napadne vás apokalyptický obraz rozkopané zahrady, hromady hlíny a tucet dělníků potulujících se sem a tam po vašem pozemku? Nebojte, tak dramatické to není. Ve skutečnosti celý proces trvá asi dva dny a neutrpíte při něm ani vy, ani vaše zahrada. Pojďme si říct, jak výkop a usazení bazénu vypadá krok po kroku a jak zhruba dlouho jednotlivé úkony trvají.
Cena bazénu: 3 realizace i s cenou
Zveřejněno 23.03.2017
Bez odborného odhadu sami jen těžko určíte, kolik by vás stál vlastní bazén. Záleží to nejen na tom, jaký si vyberete, ale taky na typu půdy na vaší zahradě (přece jen, vykopat bazén do skály je složitější než do písčité hlíny), na vybraném zařízení na úpravu vody anebo třeba na množství doplňků. Je ale pochopitelné, že chcete mít nějakou představu ještě dřív, než oslovíte firmu. Proto jsme vybrali tři typy realizací a rozepsali k nim odhad nákladů.
Kolik stojí vlastní bazén?
Zveřejněno 20.03.2017

To je otázka, se kterou se často setkáváme, ale jde na ní těžko odpovědět univerzálně – cena bazénu se totiž odvíjí od řady faktorů. Hodláte si sami udělat výkopové a stavební práce, nebo si najmete firmu? Jaký bazén si chcete koupit?
Laminátový bazén a záruka: Pozor na pravidla
Zveřejněno 08.03.2017
Realizace laminátového bazénu vyžaduje určité finanční prostředky, proto vás určitě zajímá, jak je to se zárukou – na co všechno se vztahuje a kolik let. U nás je záruční doba na laminát deset let, na provedené práce a komponenty už méně. Abyste o záruku nepřišli a případná reklamace vám mohla být uznána, musíte dodržovat stanovené podmínky.
Bazénový kalendář: Jak se o bazén starat v různých ročních obdobích
Zveřejněno 01.03.2017
Bazén sice využíváme jen v letních měsících, starat se o něj ale musíme po celý rok. Nejzásadnější období samozřejmě nastává před zimou a po zimě. Když se budete držet následujících instrukcí, jak o bazén pečovat, předejdete následným komplikacím se zkaženou vodou.
Jsem alergik: Bude mi vadit bazénová dezinfekce?
Zveřejněno 01.03.2017
  Může se stát, že po pořízení bazénu zjistíte, že vám vadí chlor. Buď vám způsobuje nepříjemné štípání a svědění, nebo jste na něj vyloženě alergičtí. Možná že si bazén nepořizujete právě proto, že víte, že s chlorem nejste kamarádi. Naštěstí i pro vás existuje několik alternativ, jak bazén dezinfikovat šetrněji. Jen jsou o něco dražší.
Kam umístit bazén?
Zveřejněno 01.03.2017
Bazén je záležitost na několik (desítek) let, takže je dobré si řádně promyslet, kde je pro něj nejlepší místo – i zdánlivá maličkost vás totiž může časem pěkně štvát. Proto jsme vám sepsali nejdůležitější atributy, které by mělo umístění bazénu splňovat.
Velké srovnání materiálů bazénů
Zveřejněno 01.03.2017
Přemýšlíte o bazénu, ale zasekli jste se hned na prvním bodě, totiž výběru materiálu? Nejste sami – materiál řeší drtivá většina lidí, kteří se pro vlastní bazén rozhodli. Abychom vám to zjednodušili, udělali jsme velké srovnání materiálů, a to pěkně od podlahy – zaměřili jsme se na vlastnosti jednotlivých materiálů a srovnali nejen počáteční náklady a náročnost stavby, ale také peníze a čas, který budete muset věnovat údržbě bazénu. Hodnotili jsme nejčastější materiály bazénů – plast, fólii, nerez, laminát a keramiku. A který že je ten nejlepší? Mrkněte na naši tabulku.
Bazén a technologie: Bez čeho se neobejdete
Zveřejněno 28.02.2017
 Bazén a v něm voda – to je základ, který ale sám o sobě nestačí. Určitě je potřeba mít také filtrační systém a něco na čištění bazénové vody. Ne úplně nutným, ale velmi užitečným pomocníkem je také technologie pro ohřívání vody.
Bazén na zahradě: Ten menší stačí oznámit
Zveřejněno 28.02.2017
Není to tak dávno, co stavba vlastního bazénu obnášela taky obstarání stavebního povolení a obíhání úřadů. Nyní je situace o poznání jednodušší, a pokud neplánujete bazén větší než 40 metrů čtverečních, stavební povolení nepotřebujete. V případě, že chcete bazén větší, je postup trochu složitější. Ale nebojte – my vám pěkně popořádku řekneme, co a jak musíte udělat.
Chcete vlastní bazén? Odpovězte si na těchto 5 otázek
Zveřejněno 28.02.2017
Už delší dobu si pohráváte s myšlenkou postavit si na zahradě vlastní bazén? Realizace takového bazénu není úplně levnou záležitostí a taky to není věc na jednu sezonu – proto je dobré si takový krok pořádně promyslet. Sepsali jsme pro vás pět otázek, na které byste určitě měli znát odpověď, než se definitivně rozhodnete.
Instalace bazénu: 4 nejčastější otázky a odpovědi
Zveřejněno 28.02.2017
Výkop a instalace bazénu jsou asi ty nejméně příjemné kroky v průběhu celé realizace. Často se lidé bojí, že vykopat díru na bazén trvá dlouho, je z toho zaneřáděná celá zahrada a jde o zdlouhavý a náročný proces. Naštěstí to jsou ale jen plané obavy – výkop i zasazení bazénu trvá jen pár dní, a když si na tuto práci najmete profesionály, nemusíte se obávat ani o svou zahradu.
Jak efektivně a levně dezinfikovat bazénovou vodu
Zveřejněno 28.02.2017
Vodu v bazénu je nutné dezinfikovat neboli zbavovat ji veškerých nežádoucích mikroorganismů. Ty je potřeba usmrtit (dezinfikovat), spálit (zoxidovat) a zamezit jejich dalšímu množení (reziduální účinek). Existuje hned několik řešení, jak to udělat, a každé z nich má svá pro a proti. My doporučujeme buď chlorové tablety, nebo úpravu vody na mořskou, protože jde o nekomplikované a přitom efektivní způsoby dezinfekce vody. Jaké jsou ty další a jak fungují, zjistíte v článku. V zásadě se dělí na chlorové a bezchlorové.
Ohřát vodu v bazénu dávno není nedostupný luxus
Zveřejněno 28.02.2017
Je několik způsobů, jak si prodloužit koupací sezonu o týdny, až měsíce. Nejlevnějším, ale také nejméně efektivním řešením je solární fólie, náročným zákazníkům doporučujeme tepelné čerpadlo.
Údržba laminátového bazénu: základem je čištění
Zveřejněno 28.02.2017
Koupí a stavbou to u bazénu nekončí. Kromě plavání a opalování se na lehátku je tu ještě jedna ne úplně příjemná část – údržba bazénu. Ale nebojte se, nejde o žádnou zásadní nepříjemnost. Jen je potřeba se trochu věnovat čištění vody a údržbě bazénu jako takového. Jak na to, se dozvíte v tomto článku.
10 důvodů, proč zvolit laminátový bazén
Zveřejněno 27.02.2017
Materiálů, ze kterých se vyrábějí bazény, je celá řada – plast, beton, nerez, keramika, fólie... Každý z nich má své výhody a naopak nevýhody, ty nejlepší vlastnosti má ovšem bazén z laminátu. Ať už se bavíme o životnosti, stavbě, anebo údržbě, laminát prostě vede. Sepsali jsme pro vás deset důvodů, v čem konkrétně je laminátový bazén skvělou volbou.
Jak vybrat bazén
Zveřejněno 16.02.2016
Pro mnohé možná těžká otázka. Nabídka je široká a často nepřehledná. V tomto článku vám poradíme, na co byste se měli při výběru vlastního zapuštěného bazénu zaměřit.
Jak, kdy a proč zazimovat bazén
Zveřejněno 19.11.2015
Koupací sezóna je již za námi a je načase připravit bazén na zimní období, abychom v příštím roce mohli bez starostí zahájit další sezónu.
Zastřešení bazénu pro delší léto
Zveřejněno 07.08.2015
Tak dlouho jste se těšili na léto v bazénu a teď se vám zdá, že utíká mílovými kroky, dny jsou podivně krátké a za chvíli už opět přijde doba se sluncem schovaným za mraky, úmornými dešti a nepříjemně studeným větrem?
Bazén pro rehabilitaci i wellness
Zveřejněno 02.07.2015
Moderní bazény mají požadované technologie zabudované již z výroby v bazénové vaně, takže jejich osazení do terénu je rychlé a nenáročné.  
Bazénový límec pro jednoduché řešení okolí
Zveřejněno 02.06.2015
Moderní bazény mají požadované technologie zabudované již z výroby v bazénové vaně, takže jejich osazení do terénu je rychlé a nenáročné.
Noční bazénová romantika!
Zveřejněno 01.05.2015
Koupání za horkého letního dne je prima. Ale co teprve užít si vodní radovánky v noci!
Chybí vám aktivní pohyb! Hurá do bazénu!
Zveřejněno 22.04.2015
Různé pohybové problémy, bolesti zad, kolen a kloubů trápí mnoho lidí. Spolu s tím však ubývá času na relaxaci, odpočinek, ale i na potřebný pravidelný pohyb.
Zastřešení bazénu, bezpečí pro děti
Zveřejněno 15.04.2015
Myslete na bezpečí dětí - bonusem bude prodloužená koupací sezóna.
Chlorová a bezchlorová dezinfekce
Zveřejněno 18.03.2015
Nejúčinnější a zároveň nejběžnější dezinfekční látkou používanou při bazénové chemii je chlor. Chlor se používá pro dezinfekci vody již 100 let. Jeho účinky a funkce jsou za tu dobu velmi dobře známé. Jeho výhodou je, že v sobě spojuje dezinfekční i oxidační účinek s reziduálním charakterem.
Co udělat pro křišťálovou vodu
Zveřejněno 12.03.2015
Aby voda ve vašem bazénu byla čirá a nezávadná a odpovídala hygienickým požadavkům je nutné, aby byla filtrována a upravována bazénovou chemií. Následující postupy zajistí vodě ve vašem bazénu nejvyšší kvalitu.
Úprava bazénové vody
Zveřejněno 10.03.2015
Proč je voda v bazénu kalná? Proč páchne? Jak zlikvidovat zelené řasy?
Nové dokumenty
Zveřejněno 16.02.2015
Sledujte sekci podpora, kam pro Vás umísťujeme dokumenty ke ztažení.
Produktový katalog 2015
Zveřejněno 12.02.2015
Stáhněte si produktový katalog bazénů Balarepo pro sezónu 2015 v formátu pdf. 
Nové modely bazénů
Zveřejněno 11.02.2015
Seznamte se s novými modely bazénů pro sezónu 2015, kterými jsme doplnili stávající nabídku. Vybrat si tak můžete již z 12 modelů bazénů.
Novinky pro rok 2015
Zveřejněno 09.02.2015
Pro sézónu 2015 Vám přinášíme spoustu novinek. Máme nové firmení barvy, naše logo prodělalo redesign, připravili jsme pro Vás nový produktový katalog a novou koncepci našich webových stránek.