Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Jak správně zazimovat bazén

Zveřejněno 25.09.2017

Jakmile na podzim teplota vody klesne pod 10 stupňů Celsia, je čas začít se připravovat na zazimování bazénu. Možná jste slyšeli, že se má zazimovat, když je teplota venku okolo deseti patnácti stupňů, ale to je nepřesná rada – vždy jde o teplotu vody. A ta se pochopitelně liší v zastřešeném a nezastřešeném bazénu. Každopádně příprava bazénu na zimu obnáší několik kroků. Když se budete řídit naším návodem, budete hotovi raz dva a můžete bazén uložit k zimnímu spánku.

1) Zkontrolujte obsah chloru a hladiny pH

Počítáme s tím, že jste se celou sezonu o vodu starali, takže by měla být čistá. Nyní přijde na řadu tester bazénové vody, který vám sdělí obsah chloru a hodnotu pH.

Chloru by mělo být zhruba 0,3 až 0,8 miligramu na litr vody a hodnota pH se má pohybovat mezi 7,0 a 7,5 – optimálních hodnot dosáhnete pomocí bazénové chemie.

2) Upravte výšku vody anebo naplňte skimmer dilatačním přípravkem

Běžně se upustí voda tak, aby byla zhruba deset centimetrů pod skimmerem. U našich laminátových bazénů to ani není potřeba – stačí skimmer podle návodu naplnit dilatačním přípravkem, který ho ochrání před poškozením mrazem.

bazén s balonem

3) Nadávkujte zazimovací přípravek

Zazimovací přípravek se postará o to, aby ve vodě nebujely řasy a aby se nezakalovala. Nadávkujte ho podle návodu na obalu – počítejte s objemem vody po snížení hladiny.

4) Zakryjte bazén plachtou

Nezastřešený bazén zakryjte plachtou. Ta vodu ochrání před nečistotami.

5) Kontrola technologie

V některých případech je vhodné demontovat a na vhodné místo uložit instalovanou technologii úpravy bazénové vody – poraďte se svým dodavatelem. Dále uzavřete všechny ventily a v místech, kde hrozí promrznutí, odvodněte filtrační nádobu a všechna čerpadla.

Tak – a teď je váš bazén připravený na zimu. Pokud si na zazimování netroufáte, můžete si najmout odborníky – objednejte si ale jejich služby včas, většinou mají v podzimním období termíny plné. Zajímá-li vás víc o údržbě bazénu, podívejte se na bazénový kalendář.

chci vědět víc

zpět
Související články