Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Ohřát vodu v bazénu dávno není nedostupný luxus

Zveřejněno 28.02.2017

Je několik způsobů, jak si prodloužit koupací sezonu o týdny, až měsíce. Nejlevnějším, ale také nejméně efektivním řešením je solární fólie, náročným zákazníkům doporučujeme tepelné čerpadlo.

Zastřešení je investice, která se vyplatí

Při realizaci bazénu určitě doporučujeme zastřešení, a to hned z několika důvodů – umožňuje celoroční provoz bazénu, zjednodušuje údržbu, protože do bazénu nelétají venkovní nečistoty, a ještě udržuje vodu výrazně teplejší, než kdybyste bazén měli bez zastřešení.

Tepelné čerpadlo ohřívá vodu účinně, ale draze

Takové čerpadlo stojí v řádech několika tisíc a dokáže velmi efektivně ohřívat vodu. Není to nejlevnější způsob, ale na druhou stranu vám bazén kdykoliv spolehlivě ohřeje – a vy si tak můžete vychutnat koupání, i když je venku zima.

ohřev bazénu

Solární ohřev jako dlouhodobá investice

Vodu můžete ohřívat také pomocí solárních kolektorů, které umístíte tam, kam dopadá nejvíce slunečních paprsků. Tyto polymerové kolektory lze nainstalovat i u stávajících bazénů. Nevýhodou je vyšší počáteční investice a nižší účinnost při nepříznivém počasí, nicméně náklady na provoz už jsou takřka nulové.

Solární fólie = nejlevnější řešení

Speciální fólie funguje nejlépe za slunečného počasí a pomocí paprsků ohřívá vodu. Metr fólie stojí několik stokorun, pokud byste chtěli i navíjecí zařízení, které usnadňuje manipulaci, připravte si ještě nejméně čtyři tisíce navíc. Ale pozor na to, abyste do bazénu pokrytého fólií nespadli vy nebo vaše děti – není legrace se z takové plachty vymotat. Obecně se fólie hodí spíše pro vnitřní bazény.

Způsobů, jak si vodu udržet teplou tak, aby člověk mohl bazén zazimovat co nejpozději, je více. Stačí si vybrat podle svých možností.

chci vědět víc 

zpět
Související články