Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

10 důvodů, proč zvolit laminátový bazén

Zveřejněno 27.02.2017

Materiálů, ze kterých se vyrábějí bazény, je celá řada – plast, beton, nerez, keramika, fólie... Každý z nich má své výhody a naopak nevýhody, ty nejlepší vlastnosti má ovšem bazén z laminátu. Ať už se bavíme o životnosti, stavbě, anebo údržbě, laminát prostě vede. Sepsali jsme pro vás deset důvodů, v čem konkrétně je laminátový bazén skvělou volbou.

1. Laminát se finančně vyplatí

Že se vám zdá laminátový bazén dražší než plastový? To je sice pravda, jenže jen částečná. Cena samotného bazénu je totiž jen jedna z desítky položek celkového rozpočtu. Když se bavíme o kompletní ceně zahrnující stavbu, realizaci, provoz a životnost, je laminát jedním z nejvýhodnějších materiálů.

2. Montáž je rychlá a jednoduchá

Laminátový bazén je kompletně smontován v dílnách, a to včetně všech komponentů a potrubních vývodů. Stačí tedy vykopat díru tak akorát na bazén – ten je tam pak díky tuhé konstrukci jednoduše vložen a obsypán betonem. Během pár dní se můžete koupat.

3. Případné opravy nejsou problém

Laminát vydrží prakticky cokoliv, ale pokud ho náhodou něčím prorazíte nebo poškrábete, dá se jednoduše opravit. To se například o plastu říci nedá – během pár let materiál nejenže sluncem „vyšisuje“, ale především zkřehne. Pak je oprava nemožná, protože na bazénu ani nedrží sváry.

4. S laminátem ušetříte za okolní dlažbu

Všechny laminátové bazény mají ukončení, takzvaný límec. Díky tomu není nutné platit za lemovou dlažbu, která je poměrně drahá. Ušetříte nejen peníze za samotné dlaždice, ale také za stavební práce.

laminátový bazén

5. Údržba vám nezabere moc času

Laminátový bazén je vyrobený z jednoho kusu, tudíž nemá žádné sváry a spoje, ve kterých by se mohly usazovat řasy a nečistoty. Povrch je navíc hladký a díky tomu se na něm opět neusazuje tolik nečistot. Výsledkem je velmi snadné čistění.

6. Ušetříte za vytápění bazénu

Bazény z laminátu vynikají skvělou tepelnou izolací. Stěny se nastříkají PUR pěnou, která zajistí dokonalou izolaci i absenci spár. Díky tomu pak voda zbytečně nechladne a není nutné ji tolik ohřívat.

7. Vydrží až 50 let

Laminátové bazény, vyrobené z kvalitních surovin a za použití vhodné technologie, mají vysokou životnost. Oproti například plastovým bazénům toho vydrží o dost víc a nemusíte se bát, že byste bazén už po pár letech museli opravovat. Naše nejstarší bazény slouží svým majitelům už 26 let a stále jsou ve skvělém stavu.

8. Nabízí spoustu barev a dekorů

Bazén nemusí být jen modrý! Laminát nabízí širokou škálu barev a dekorů. Nejde jen o barvy, ale i efekty – bazén klidně může mít třeba třpytky. A ty oceníte hlavně ve slunečných dnech, protože odlesky, které bude bazén „házet“, jsou pastvou pro oči.

9. Můžete si k němu doobjednat spoustu doplňků

Máte rádi večerní koupání v osvětleném bazénu? Nebo si chcete zaplavat v protiproudu? Možná máte spíš chuť na masáž tryskami či perličkami... U laminátu jsou možnosti skoro neomezené – prostě si jen vyberte doplňky, které chcete.

10. V nejhorším ho můžete prodat

V případě stěhování anebo třeba koupě většího bazénu není investice za laminát ztracená, naopak. Tyto bazény lze následně prodat třeba na některém z internetových prodejních portálů. Plastový bazén nemá takovou životnost, aby šel převézt a zasadit jinam, a ten betonový? Ten asi těžko rozeberete a prodáte.

Tak – a teď už víte, proč je laminátový bazén nejlepší. Přemýšlíte-li o vlastním bazénu, kontaktujte nás a společně můžeme probrat vaše představy.

chci vědět víc zpět
Související články