Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Kam umístit bazén?

Zveřejněno 01.03.2017

Bazén je záležitost na několik (desítek) let, takže je dobré si řádně promyslet, kde je pro něj nejlepší místo – i zdánlivá maličkost vás totiž může časem pěkně štvát. Proto jsme vám sepsali nejdůležitější atributy, které by mělo umístění bazénu splňovat.

Slunce

Volte místo, kam přes den dopadá co nejvíce slunečních paprsků – budete mít nejen prosluněné koupání, ale také teplejší vodu. Ideální je bazén umístit na místo, kam v létě paprsky dopadají nejméně deset hodin denně.

Dost místa

Kromě bazénu potřebujete místo také na výstup z něj, relaxační zónu, lehátka a zastřešení, které je pro plné využití bazénu v podstatě nutností. Zastřešení vyžaduje ideálně 3 metry prostoru za bazénem – to pro jeho odsunutí. Okolo bazénu (nebo alespoň na jedné straně) doporučujeme zpevněný prostor v šířce alespoň jednoho metru. Zastřešení by vám nemělo kazit výhled.

Soukromí

Asi nechcete, aby se na vaše vodní radovánky dívali sousedé, nebo dokonce náhodní kolemjdoucí, že? Klid je potřeba.

Vzdálenost od stromů a rostlin

Nejlepší je, když blízko bazénu nerostou stromy, keře ani květiny – zaprvé mohou stínit (a tím vás připravovat o komfort při koupání, ale i snižovat teplotu vody v bazénu) a zadruhé z nich opadává pyl, prach a listí přímo do vašeho bazénu. Tomu by se tedy měla přizpůsobit současná i budoucí výsadba na zahradě.

bazén v prostoru

Vhodnost pro umístění technologií

Technologie k bazénu jako filtrační a dezinfekční zařízení či systém pro ohřívání vody mohou být umístěny v technologické šachtě, technické místnosti, garáži nebo třeba ve sklepě. Kam technologie umístíte, je na vás – mělo by to však být ve vzdálenosti do 15 metrů od bazénu. Pokud tedy chcete mít systémy v zahradním domku, budete tomu logicky muset přizpůsobit výběr místa.

Dva metry od plotu

Zákon stanovuje, že vzdálenost od bazénu k hranici pozemku musí činit nejméně dva metry. Abyste se vyhnuli pokutě, doporučujeme to respektovat.

Pokud si stále nejste jisti, které místo na vaší zahradě je pro bazén ideální, klidně požádejte o radu zahradního architekta anebo třeba nás – máme s realizacemi bazénů zkušenosti šestadvacet let.

chci vědět víc 

zpět
Související články