Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Okolí bazénu: Základem je vhodný bazénový límec

Zveřejněno 01.08.2017

Nechat si postavit bazén je jedna věc, ale abyste u něj mohli trávit chvíle s rodinou, relaxovat a užívat si, je třeba postarat se i o jeho okolí. Nejdůležitější je bazénový límec, pod který se jednoduše zasune okolní podlaha. A ta může být kamenná, dřevěná anebo třeba z umělého pískovce – záleží na vás a vašich preferencích.

Bazénový límec usnadňuje realizaci

Bazénový límec je součástí laminátových bazénů. Značně usnadňuje jejich realizaci, protože stačí pod jeho hranu zasunout například okolní dlažbu nebo palubky – a bazénové okolí máme hotové. Bez vrtání, šroubování a nepořádku. A bez toho, že byste museli řešit koupi bazénového lemu v řádu několika tisíc korun či jiného zakončení bazénu.

Jak na bazénové okolí

Než se rozhodnete mít okolo bazénu dlažbu či dřevo, vezměte v potaz vlastnosti materiálu. Měl by být odolný, mrazuvzdorný a neměla by mu dělat problém neustálá vlhkost. Je také dobré zvolit takový povrch, na němž jen tak neuklouznete. Pokud plánujete zastřešení, počítejte se základovou železobetonovou deskou. Na tu se totiž skrz povrch přišroubují koleje zastřešení. A jaké povrchy můžete vlastně okolo bazénu mít?

Kámen

Luxusní povrch, jenž nikdy nevyjde z módy. Je dražší na pořízení i stavbu, zato vám vydrží desetiletí a má skvělé vlastnosti. Dlažby z velkoformátových desek mají navíc minimum spár.

bazén s bazénovým límcem

Dřevoplast s použitím PVC

Pevný, pružný a nehořlavý povrch, který je odolný vůči vodě, parazitům i slunci. Vyniká jednoduchou montáží a údržbou.

Umělý pískovec či probarvovaný beton

Tyto lemy jsou vhodné pro milovníky kamene, kteří si jej ale z nějakého důvodu nechtějí koupit. Je levnější a má protiskluzový povrch.

Trávník

Můžete si pořídit nejen přírodní travní koberec, ale i ten umělý. U živého počítejte s většími nároky na údržbu, ale ani ten umělý není tak nenáročný jako třeba kámen. Na druhou stranu se budete cítit jako v přírodě.

Kamínkový koberec

Směs kamínků a pryskyřice tvoří celistvé koberce beze spár, které nabízejí přírodní vzhled. Jsou protiskluzové, jednoduché na údržbu a vodopropustné.

Při výběru okolí bazénu myslete na to, že vám bude sloužit třeba i desítky let. Vybrat materiál s vhodnými vlastnostmi je skoro stejně důležité jako zvolit ten, ze kterého máte vysoký estetický požitek. Podívejte se také na barevná provedení bazénů.

chci vědět víc

zpět
Související články