Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Návod, jak vybrat vhodný bazén

Zveřejněno 20.07.2017

Výběr bazénu není jednoduchá záležitost, obzvlášť když jde o investici na příští desetiletí a trh nabízí tolik možností! Připravili jsme jakési zjednodušené shrnutí všech rozhodnutí, která výběr bazénu obnáší. A také rady, které by vám měly pomoci zvolit bazén přesně pro vás.

Materiál

Je hned několik materiálů, z nichž se běžně vyrábí zapuštěné bazény. Nejčastěji se používá plast, fólie, nerez, keramika nebo laminát. My doporučujeme laminát – vyniká svou odolností, jednoduchou opravitelností a údržbou. Přečtěte si 10 důvodů, proč zvolit právě laminát.

Velikost a tvar

Předpokládejme, že jste uposlechli naši radu a zvolili laminát. Laminátové bazény se vyrábí pomocí formy, kterou je dost drahé vyrobit, proto jsou předem dány typy bazénů, ze kterých si vybíráte. Laminátový bazén může mít na délku pět metrů, ale taky klidně víc než dvojnásobek. Vybrat si můžete z obdélníkových bazénů s ostrými, nebo zaoblenými hranami, existují však i bazény ve tvaru oválu či ledvinky. Záleží hlavně na tom, jak velký bazén chcete a kolik máte místa na zahradě.

bazén a kruh

Barva

Možná se vám zdá, že barva bazénu není nic, co by stálo za zamyšlení. Jistě – nejde o nejdůležitější aspekt, ale za pozornost stojí. Například my nabízíme sedm různých barev laminátu a je velký rozdíl v tom, jak tyto bazény vypadají napuštěné. Zatímco tmavě zelený povrch evokuje tůni kdesi uprostřed lesů, s modrým se budete cítit jako v moři. Takže i na barvě záleží!

Doplňky

Stačí málo, a můžete svůj bazén proměnit v relaxační zónu. Perličková lázeň a masážní trysky jsou užitečné pro masáže a zlepšení krevního oběhu, dokonce mohou ulevit svalům a kloubům od bolesti. Díky protiproudu si můžete zaplavat i bez návštěvy plavečáku a na madlech lze posilovat a rehabilitovat. A máte-li rádi večerní koupání, je tu možnost instalace osvětlení. V celkovém rozpočtu tyto doplňky nejsou nijak vysokými položkami, takže je dobré se zamyslet, jestli by se vám nehodily.

Zastřešení

Zastřešení je doplněk, který doporučujeme každému, a to hned z několika důvodů. Usnadňuje údržbu a šetří za vytápění vody – díky zastřešení voda zbytečně nechladne, a vy se tak můžete déle koupat. Zastřešení může být vysoké dva metry (takže můžete pohodlně stát u zakrytého bazénu), ale taky půl metru. Opět záleží na tom, jaká je okolní zástavba a jaké jsou vaše preference – a podle toho si vyberte to pravé. Kdyby vám náhodou nevyhovovalo žádné z nabízených řešení, může vám specializovaná firma postavit zastřešení na míru. Další dostupnou alternativou je lamelové zakrytí, to ale doporučujeme spíš do interiérů. Pro venkovní bazény je určitě efektivnější zastřešení.

Výběr toho správného bazénu a všech komponent okolo něj je zkrátka tak trochu věda – ale také radost. Kdybyste potřebovali s výběrem poradit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi probereme vaše představy.

chci vědět víc 

zpět
Související články