Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Vlastní bazén: Jaký materiál vybrat?

Zveřejněno 11.09.2017

Chcete vlastní bazén, a nevíte, jaký materiál je nejlepší? Každý má své pro a proti (dobře, některé materiály spíše proti), a abychom vám pomohli se zorientovat, pěkně jsme vám je sepsali. Do srovnání jsme vybrali ty nejčastěji používané materiály – plast, fólii, nerez, laminát a keramiku.

Počáteční náklady

Do počáteční investice počítáme cenu bazénu a náklady na stavební práce a montáž. Nejdráž vás vyjde bazén z keramiky, naopak nejvýhodnější je laminátový bazén. Ten je sice sám o sobě dražší než plastový, ale má nízké nároky na výkop a smontovaný je cobydup.

Životnost

Nejméně vydrží plast – ten začne brzy stárnout, křehnout a na sluníčku blednout. Naopak vysokou životností se pyšní nerez, laminát a fólie. Tyto bazény jsou také snadno opravitelné – na rozdíl od plastu, který většinou opravit nejde.

laminátový bazén

Údržba

Náročnost údržby bazénu nezávisí jen na tom, jaký způsob filtrace a dezinfekce vody používáte. Svou roli hraje také to, kolik je na těle bazénu spár, protože právě v nich se drží řasy, nečistoty a mikroorganismy. Z tohoto hlediska je nejméně náročný bazén z laminátu, protože je vyroben z jednoho kusu – žádné spáry ani sváry tedy nemá.

Výběr modelů

U většiny materiálů není problém vybrat si z několika nabízených tvarů, velikostí a také barev. U plastu, fólie a nerezu jsou o něco menší možnosti barevných provedení, naopak nejrozšířenější možnosti má keramika. Laminát nabízí bezmála desítku různých barev, ovšem vybrat si musíte z nabízených prefabrikovaných modelů. Vzhledem k jejich počtu by to ale neměl být problém.

Tak jaký materiál je tedy nejlepší?

Když se vezmou v úvahu všechny hodnocené faktory, jednoznačně nejlépe vycházejí laminátové bazény. I my jsme na ně vsadili, protože jsou kvalitní a vydrží léta. Někteří naši klienti mají laminátové bazény přes 25 let a stále jsou v perfektním stavu, proto se nebojíme doporučit je i vám. Podívejte se ještě na podrobnésrovnání materiálů bazénů anebo na důvody, proč zvolit laminát.

chci vědět víc


zpět
Související články