Magazín Balarepo

Aktuality, novinky, informace...

Doplňky k bazénu: Co se vyplatí a co už ne?

Zveřejněno 21.08.2017

Plánujete realizaci bazénu, pročítáte rozpočet a přemýšlíte, kterou položku nechat a kterou seškrtat. Optimalizovat rozpočet není legrace, s tím máme za šestadvacet let působení v oboru své zkušenosti. Dneska se podíváme na zoubek nejčastěji používaným doplňkům a zkusíme vám poradit, jestli je máte z rozpočtu vyškrtnout, anebo je tam ponechat. Vezmeme to popořadě od těch nejméně nákladných položek.

Osvětlení – zhruba 5–12 000 Kč

Podsvícený bazén určitě není nutností, na druhou stranu však posouvá večerní koupání do úplně jiné dimenze. Žádné venkovní osvětlení nemůže nahradit dojem z prosvětleného bazénu. Osvětlení je nejen romantické, ale i praktické. Sice vyžaduje investici v řádu tisíců, ale výsledný efekt stojí za to.

dítě v bazénu s kruhem

Masážní trysky – zhruba 12 000 Kč

Mít doma malé wellness centrum už není sci-fi. Masážní trysky vás vyjdou na něco mezi deseti a patnácti tisíci a můžete relaxovat, skoro kdykoliv se vám zachce. Trysky jsou skvělé pro uvolnění namožených svalů, rehabilitaci nebo aktivní odpočinek. Pokud však uvažujete o pořízení masážní vany, můžete tento doplněk z bazénu vynechat.

Perličková lázeň – zhruba 10 000 Kč

Ne nadarmo se perličková lázeň využívá v lázních jako pomocná procedura při rehabilitacích. Napomáhá uvolnění svalů i mysli. Lázeň včetně vzduchového kompresoru stojí v průměru okolo deseti tisíc. Do bazénu ji později již nelze doplnit a bublinková lázeň v prostoru schodiště, lavice či lehátka se bude určitě líbit nejen vám, ale i vašim dětem.

Protiproud – zhruba 30 000 Kč

Rodinný bazén není svými rozměry stvořen pro kondiční plavání – standardně jeho délka vystačí jen na několik temp. Řešením je ale protiproud, díky němuž můžete potrénovat svou fyzičku. Jde o jakýsi rotoped v plavání – sice nikam nedoplavete, ale na udržování kondice i trénink techniky je skvělý. Pokud rádi plavete a chcete bazén využívat i k těmto účelům, uvažujte o pořízení protiproudu, i když představuje nemalou investici.

Zastřešení – od 70 000 Kč

Zastřešení není nutností, ale my jej důrazně doporučujeme všem majitelům bazénu. Důvodů je hned několik – vodu ochrání nejen před okolním chladem, ale i nečistotami. Vy tak ušetříte za ohřev vody, strávíte mnohem méně času údržbou, a ještě si prodloužíte koupací sezonu o týdny až měsíce. Navíc je zastřešení výrazným bezpečnostním prvkem. Zastřešení je jedna z nákladnějších položek rozpočtu, ale je to také jedna z těch nejrozumnějších a nejekonomičtějších.

Ať už si zvolíte jakékoliv doplňky, myslete na to, že bazén je investice na další desetiletí. Pár ušetřených tisíc dnes se vám v budoucnu nemusí vyplatit. Na druhou stranu je rozumné snažit se navolit takové vybavení, které doopravdy využijete. Podívejte se také na kalkulaci nákladů za stavbu a údržbu – ta vám může ve výběru doplňků také pomoci.

chci vědět víc

zpět
Související články